PSYCHE.EXPERT Katarzyna KowalskaJakie są sygnały, że należy zgłosić się po psychoterapię dla par?


Pomoc psychologa może być potrzebna w bardzo różnych sytuacjach, nie tylko w przypadku zaburzeń psychologicznych i w przypadku pojedynczych osób. Ważnym obszarem działalności psychologów jest też terapia par, dedykowana związkom i małżeństwom, które zmagają się z problemami, z jakimi samodzielnie nie mogą sobie poradzić. Często psychoterapia jest jedynym sposobem na to, by przezwyciężyć kryzys i odbudować związek, na przykład po zdradzie, czy też przywrócić go na właściwe tory kiedy partnerzy oddalili się od siebie.

Pomoc potrzebna w różnych sytuacjach

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z psychoterapii dla par także wtedy, gdy nie ma się żadnych problemów, a jedynie chce się wzmocnić związek, sprawić, by obie osoby miały z niego więcej korzyści, czuły się w nim lepiej, a także kiedy chce się poprawić komunikację i efektywniej radzić sobie z pojawianiem się problemów. Zwykle jednak pary decydują się na taki krok kiedy znajdują się w ciężkiej sytuacji i gdy już tylko pomoc psychologa może im pomóc. Sytuacje takie to przede wszystkim poważne kryzysy spowodowane na przykład zdradą jednego z partnerów - takie wydarzenie jest wielką traumą dla drugiej osoby i często zupełnie rujnuje związek, a skorzystanie z fachowej pomocy może być jedynym sposobem na odbudowanie zaufania i całej relacji.

Często też jednak do poradni psychologów zgłaszają się pary, w których związku coś się wypaliło, także na gruncie seksualnym, które przestają się rozumieć, mają sprzeczne cele i dążenia i wobec tego wspólna przyszłość dwojga ludzi staje pod znakiem zapytania. Psycholog, jako osoba z zewnątrz, w dodatku posiadająca wysokie kwalifikacje i specjalistyczną wiedzę, może pomóc poprawić relacje, rozpracować problemy, które do tej pory były bagatelizowane, oraz zrozumieć wzajemne relacje i potrzeby partnerów. Gwarantuje to na przykład psychoterapia dla par online oferowana przez portal Psyche Expert, korzystanie z której jest wyjątkowo dogodne, bo można to robić w zaciszu własnego domu. Wiele osób, zwłaszcza mężczyzn, czuje opory przed wybraniem się na taką terapię, w ten sposób zaś można z niej skorzystać łatwiej i bardziej komfortowo.
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Inne Firmy