Akademia Twórzczego Rozwoju Bystrzak SzczecinNa jakich metodach bazują innowacyjne warsztaty dla dzieci?


Aktualnie coraz więcej placówek proponujących dodatkowe zajęcia dla dzieci koncentruje się zwłaszcza na tym, aby były to spotkania nastawione na rozbudzanie kreatywności. Dzięki twórczemu myśleniu można bowiem stymulować dziecko w wielu innych sferach, w zależności od tego, co jest przedmiotem jego zainteresowania. Akademia Twórczego Rozwoju Bystrzak przygotowuje innowacyjne warsztaty dla dzieci, bazujące na aktywizowaniu zarówno sfery poznawczej, jak i emocjonalnej. Zajęcia opracowane są w taki sposób, by podejmowane działania równocześnie aktywizowały wszystkie zmysły, przy zachowaniu równowagi, aby nie doszło do zbędnych przeciążeń. 

Pedagodzy prowadzący spotkania nastawieni są na to, iż każde dziecko, które pojawia się w placówce, jest wyjątkowe. I do każdego ogólny plan należy dostosować w taki sposób, aby rozbudzać wyłącznie zaangażowanie, a nie dopuścić do pojawienia się nudy albo zniechęcenia u podopiecznego. 

We wspomnianej akademii dzieci mają szansę udoskonalić się w takich obszarach jak: 

  • pamięć,
  • czytanie, 
  • kreatywność,
  • wyobraźnia, 
  • emocje, 
  • autoprezentacja,
  • relaks. 

Jak więc widać, zastosowane techniki pracy z dziećmi dotyczą w równym stopniu umiejętności intelektualnych, jak i tych powiązanych ze swobodą działania. Rezultatem tego, że wszystkie sfery są pobudzane w tym samym czasie, jest wszechstronny rozwój dzieci. 

Aktualne podejście pedagogiczne szczególnie akcentuje, że nauka nie powinna być przedkładana jedynie w sposób akademicki. Należy dbać, aby podopieczni czuli się komfortowo i rozbudzać w nich naturalne talenty. Dodatkowo dużą uwagę kieruje się na rozwój emocjonalny. Inteligencja emocjonalna staje się tak samo ważna jak inteligencja pojmowana ogólnie. Dlatego zajęcia dotyczą również sfery emocji. Dzieci dowiadują się między innymi, jak reagować na stres oraz jak radzić sobie w stresie. Wszystkie warsztaty dopasowane są tematami pod kątem przedziału wiekowego, a więc tego, ile będą miały lat dzieci w danej grupie. Kursy dotyczą wielu dziedzin nauki i życia codziennego. 
Telefon: 666 660 853
Domena: https://szczecin.bystrzak.org
Miejscowość: Szczecin
Adres: Duńska 57a
Kod pocztowy: 71-795
Źródła: https://szczecin.bystrzak.org/metoda/


Dodano: 2023-01-12
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Inne Firmy