Auto Serwis KwiatowaAuto Serwis Kwiatowa • Wyważanie opon Toruń


Każdy kierowca powinien dbać o to, aby jego pojazd był w pełni sprawny technicznie, gdyż od tego zależy bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Do podstawowych kwestii, których nie należy zaniedbywać, należy wyważanie kół, czyli takie wyrównanie masy obręczy i opony, aby podczas jazdy nie powstawały niepotrzebne, nieprzyjemne wibracje oraz aby przyczepność do podłoża była odpowiednia.

Wyważanie opon w Toruniu przeprowadzane jest dwoma metodami. Może to być wyważanie statyczne lub dynamiczne. W pierwszym przypadku mechanik obraca kołem, aby ocenić, w jakiej pozycji się ono zatrzymuje. Gdy okaże się, że zawsze w tym samym miejscu - oznacza to, że koło jest niewyważone. Wówczas do zadań mechanika należy zamontowanie ciężarku po stronie przeciwnej, co będzie zapobiegać takim sytuacjom. Jeśli chodzi o wyważanie dynamiczne, tutaj mechanik musi ocenić, czy koło "lata" na boki - jeśli tak się zdarzy, i tutaj należy zastosować odpowiednie ciężarki. Przy montażu ciężarków znaczenie ma to, jakie felgi posiada dany pojazd.

W przypadku felg stalowych, montaż odbywa się za pomocą zacisków, natomiast przy aluminiowych felgach - ciężarki muszą być przyklejone od wewnątrz felgi, aby nie zakłócały estetyki. Profesjonalnie przeprowadzone wyważenie opon - na przykład w Auto Serwisie Kwiatowa - sprawi, że nie będziemy odczuwać żadnych drgań kierownicy podczas jazdy, co wpłynie pozytywnie na komfort podróży. Dodatkowo łożyska, przeguby, jak i same opony będą nieco rzadziej ulegać zużyciu – a więc nie będzie konieczna częsta wymiana tych elementów.

Co najważniejsze, zachowamy odpowiednią przyczepność pojazdu do podłoża, co jest podstawą dla bezpieczeństwa podczas jazdy. To właśnie są kwestie, które wpływają na to, że profesjonalne wyważanie kół jest tak ważne. Kiedy należy je przeprowadzić? Najlepiej każdorazowo po wymianie ogumienia – z opon letnich na zimowe lub odwrotnie. Także przed każdą dłuższą trasą należy upewnić się, że opony zostały odpowiednio wyważone – aby mieć gwarancję, że jazda będzie naprawdę komfortowa nawet po setkach przejechanych kilometrów.
Telefon: 693 661 223
Domena: http://mechanikakwiatowa.pl/
Miejscowość: Toruń
Adres: Kwiatowa 83
Kod pocztowy: 87-100
Źródła: http://mechanikakwiatowa.pl/wulkanizacja.html


Dodano: 2018-11-20
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Inne Firmy