Be Healthy Marlena Kuczmarska - zioloklik.plZioła odkwaszające organizm czy coś innego?


Obecne czasy i związany z nim tryb życia większości ludzi wybitnie sprzyjają zakwaszeniu organizmu, czyli zachwianiu równowagi kwasowo-zasadowej na korzyść kwaśnych metabolitów. Zjawisko to jest zatem bardzo popularne, dotycząc wielu ludzi, choć problem polega często na tym, że w ogóle nie zdają sobie oni sprawy z tego, że dolegliwości, jakich doświadczają, są spowodowane właśnie przez zakwaszenie organizmu.

Są one zaś niezwykle uciążliwe. To nie tylko pogorszony wygląd skóry, włosów i paznokci, który nie każdemu musi przeszkadzać, ale też znacznie mocniej dające się we znaki przypadłości, na czele z ciągłym osłabieniem i poczuciem zmęczenia. Oczywiście za spadek energii można obwinić wiele czynników, kiedy jednak nie da się jednoznacznie stwierdzić, co może go powodować, można domyślać się, iż winne jest właśnie zakwaszenie.

Jak napisano na stronie zioloklik.pl, o zachwianiu równowagi kwasowo-zasadowej świadczą też takie czynniki jak nieprzyjemny zapach z ust, podwyższony poziom cholesterolu czy częste, nawracające stany zapalne błony śluzowej. Warto też wiedzieć, że zakwaszenie organizmu skutkuje obciążeniem organów wewnętrznych, na przykład wątroby czy elementów wchodzących w skład układu pokarmowego, przez co działają one gorzej. Na pewno zatem sytuacji takiej nie można zbagatelizować - trzeba podjąć odpowiednie działania.

Sposobów na odkwaszenie organizmu jest wiele, tak samo jak wiele jest czynników prowadzących do zakwaszenia. Znaczenie ma na przykład większa aktywność fizyczna, ograniczenie używek czy leków (jeśli jest to możliwe), picie większych ilości płynów i zdrowa dieta. Niektórzy nawet decydują się na takie dość drastyczne rozwiązania jak oczyszczająca głodówka czy post owocowo-warzywny, opcje takie jednak nie zawsze można wdrożyć. Unikanie pożywnych pokarmów może prowadzić do osłabienia, wobec czego trudno będzie wykonywać codzienne czynności, toteż lepszym rozwiązaniem może być sięgnięcie po zioła odkwaszające organizm i suplementy diety z innymi składnikami, jak proszek zasadowy. Dobrym wyborem są suplementy oparte na wyciągach roślinnych, jak liofilizowane zielone warzywa, młody zielony jęczmień czy algi.

Takie środki można stosować jako jedyny sposób na odkwaszenie (choć warto też dbać o zdrowszą dietę i pić więcej płynów) lub jako element całej kuracji.
Telefon: 733-757-888
Domena: https://zioloklik.pl/
Miejscowość: Katowice
Adres: Armii Krajowej 82a
Kod pocztowy: 40-671
Źródła: https://zioloklik.pl/sklep/odkwaszenie-ogranizmu


Dodano: 2023-02-07
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Inne Firmy