Centrum Usług Edukacyjnych - Szkoła „WIED” w Piotrkowie TrybunalskimSzkoły dla dorosłych – jak stać się technikiem usług kosmetycznych?


Technik usług kosmetycznych wykonuje rozmaite zabiegi kosmetyczne. Niektórzy technicy pracują w dużych obiektach, typu hotele i spa, podczas gdy inni są zatrudnieni w salonach kosmetycznych lub świadczą usługi w domu. Obowiązki różnią się w zależności od rodzaju obiektu, w którym dany technik jest zatrudniony.

Żeby pracować w tym zawodzie należy wiedzieć, jak powinna wyglądać właściwa obsługa klienta. Niezbędne są również dobre umiejętności komunikacyjne. Technik kosmetyki powinien umieć ustalić potrzeby klientów, odpowiedzieć na ich pytania oraz przedstawić im korzyści z wykonywanych usług. Musi także umieć wyjaśnić zasady postępowania po zabiegu. Jeśli chodzi o cechy charakteru, na pewno przydaje się uważność i umiejętność dbania o szczegóły, a także dbałość o higienę. Czystość miejsca pracy jest wskaźnikiem tego, jak dobrze specjalista dba o swoich klientów. Żeby zapewnić jak najlepsze standardy w tym zakresie, wszystkie przyrządy powinny być regularnie czyszczone i dezynfekowane. Jeśli klient korzystał z jakiegoś urządzenia, należy zdezynfekować je od razu po użyciu. Innym wymogiem w tej pracy jest zdolność do dobrej współpracy z innymi w celu zapewniania usług na jak najwyższym poziomie. Kosmetycy często konsultują się z ekspertami w innych dziedzinach, takimi jak na przykład lekarze, kosmetolodzy czy pielęgniarki.

Istnieją różne metody rozpoczęcia pracy w tym zawodzie, a jednym z nich jest ukończenie odpowiedniego kursu lub szkoły policealnej. Ten rodzaj kształcenia oferuje szkoła WIED. Czas trwania nauki wynosi 4 semestry w formie zaocznej. Uczestnicy zdobywają wiedzę z zakresu stylistyki, mody, higieny pracy oraz kreatywności. Uczą się, jak wykonywać poszczególne zabiegi. Zdobycie tytułu technika usług kosmetycznych pozwala na rozpoczęcie pracy w gabinecie kosmetycznym, SPA lub we własnym salonie. Dobry fachowiec nie poprzestaje na ukończeniu jednego kursu. Każdego roku bierze zazwyczaj udział w kilku dodatkowych szkoleniach z nowych zabiegów w branży. Odbywa się to za pośrednictwem firmy, w której pracuje lub w ramach programu zewnętrznego. Szkolenia mogą być płatne lub niepłatne, w zależności od tego, czego wymaga pracodawca. Chcąc dowiedzieć się więcej na temat rozmaitych kursów, wystarczy skorzystać ze strony internetowej wspomnianej szkoły dla dorosłych.
Telefon: 44 647 48 76
Domena: https://www.wied.pl/
Miejscowość: PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
Adres: Owocowa 12
Kod pocztowy: 97-320
Źródła: https://www.wied.pl/


Dodano: 2022-12-31
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Inne Firmy