doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl
Autor: Stefan Krupa


Kindergeld


Nietrudno zetknąć się z opinią, że wysokie świadczenia socjalne są rozdawnictwem, marnowaniem publicznych pieniędzy oraz, generalnie rzecz biorąc, są demotywujące dla osób, które je otrzymują – gdyż rozbudowany pakiet socjalny stwarza sytuację, w której opłaca się być np. chorym, zamiast próbować włączyć się w tworzenie wolnego rynku przez własną pracę lub założenie przedsiębiorstwa.

Jest to pogląd mocno dyskusyjny. Faktem jest jednak, że kraje, które oferują wysokie świadczenia pomocowe, borykają się obecnie z ogromnym problemem, jakim są całe enklawy emigrantów, którzy zamiast asymilować się i płacić podatki w kraju, który ich gości – izolują się, a jednocześnie pobierają znaczne kwoty zasiłków.

Niemcy są jednym z państw, które – może nie w takim stopniu, jak Norwegia, czy inne kraje skandynawskie – posiada wiele ulg podatkowych oraz zasiłków celowych dla pewnych grup obywateli. Ustawodawca wprowadził tam między innymi świadczenie rodzinne, przeznaczone na wsparcie rodziców lub opiekunów, wychowujących dzieci – tzw. Kindergeld. Jest to wypłacana co miesiąc kwota, której wysokość jest uzależniona od tego, ile dzieci w wieku poniżej 25 lat znajduje się na utrzymaniu danej osoby lub pary.

Jeżeli jesteśmy Polakami, którzy osiedlili się w Niemczech, i mamy na wychowaniu latorośle, również możemy złożyć dokumenty w odpowiednim urzędzie (jest to uzależnione od tego, gdzie mieści się siedziba naszego pracodawcy), aby ubiegać się o zasiłek Kindergeld. By przysługiwał nam ten wariant pomocy od państwa – musimy udowodnić przynajmniej półroczne, legalne zatrudnienie na terenie Niemiec.

Dobrze jest mieć profesjonalnego pomocnika w sytuacji tego typu, który będzie dobrze znał wszystkie procedury. Jedną z kancelarii, które oferują rzetelne wsparcie w takich sprawach, jest firma, prowadzona we Frankfurcie przez Ralfa Weckenera. Kontaktując się z tą placówką, możemy liczyć nie tylko na właściwy poziom merytoryczny usług, lecz także na zwykłą, ludzką przychylność oraz umiejętność słuchania, co zapewni nam dobranie optymalnego wariantu postępowania.
Telefon: 0049 3352 762 6818
Domena: http://www.doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl/
Miejscowość: Frankfurt
Adres: Fürstenberger Str. 16
Kod pocztowy: 15-232
Źródła: http://www.doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl/kindergeld-w-niemczech


Dodano: 2019-02-28
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Inne Firmy