Ebi Sushi PiastówRestauracja sushi w Piastowie - co proponuje?


Kuchnia japońska jest uznawana za jedną z najzdrowszych na świecie. I nic dziwnego, ponieważ bazuje na zróżnicowanych składnikach, pełnych witamin i minerałów, niezbędnych do właściwego funkcjonowania organizmu. Mowa tu przede wszystkim o warzywach oraz owocach morza, występujących z reguły w surowej postaci. Do najpopularniejszych dań, cieszących się uznaniem również w Polsce, zalicza się sushi. To nic innego jak małe ryżowe rolki dostępne w wersji mięsnej i bezmięsnej, które można serwować na szereg sposobów. Ich podstawą jest kleisty ryż wymieszany z japońskim octem, surowe lub grillowane ryby oraz nori, czyli sprasowane wodorosty, cenione za dużą ilość białka i delikatny posmak. Sushi sprawdza się podczas wielu okazji i jest zdrowszą alternatywą dla fast-foodów, takich jak pizza czy hamburgery.

Sushi to danie, które może być spożywane zarówno przez osoby preferujące mięso, jak i przez wegetarian. Niektóre rolki bazują wyłącznie na ryżu i warzywach, takich jak ogórek, tykwa, rzepa czy awokado, które połączone z sosem sojowym bądź prażonym sezamem, zapewniają niezapomniane doznania smakowe. Stanowią one bogactwo:

  •  witamin należących do grupy B,
  • żelaza,
  • chlorofilu,
  • selenu,
  • potasu.

Są rekomendowane osobom z niedoborami cynku, ponieważ zmniejszają ryzyko nadmiernego wypadania włosów oraz łamliwości paznokci. Po sushi sięgają także kobiety w ciąży z niedoborami kwasu foliowego, którym polecane są rolki wegetariańskie lub z grillowanymi czy pieczonymi rybami.

Smaczne zestawy w różnych przedziałach cenowych można zamówić na stronie ebi-sushi.pl. Prowadzi ją klimatyczny lokal, którego właściciele zatrudniają doświadczonych sushi masterów, zwracających uwagę zarówno na smak, jak i wygląd podawanych rolek. Restauracja współpracuje z mieszkańcami Piastowa i oferuje jedzenie na dowóz w ustalonym terminie.

Regularne spożywanie ryżowych rolek chroni przed niedoborem minerałów, a ponadto przekłada się na większą odporność organizmu, co zmniejsza ryzyko przeziębień lub grypy, pojawiającej się zazwyczaj w okresie jesienno-zimowym. Ponadto surowe ryby, warzywa oraz ryż wspomagają funkcjonowanie układu nerwowego i zawierają antyoksydanty, opóźniające procesy starzenia. Klienci wybierają spośród smacznych i sycących dań, sprawdzających się podczas urodzin, imienin, rocznic, Walentynek czy spotkań o biznesowym charakterze.
Telefon: 515 431 888
Domena: https://www.ebi-sushi.pl
Miejscowość: Piastów
Adres: Warszawska 43
Kod pocztowy: 05-820
Źródła: https://www.ebi-sushi.pl/


Dodano: 2023-01-27
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Inne Firmy