Foremski
Autor: Stefan Krupa


Kominki narożne


O montażu kominka warto pomyśleć już na etapie budowy domu, ponieważ części modeli nie da się zainstalować po zakończonych pracach. Miłośnicy nowoczesnych i designerskich rozwiązań zamawiają chętnie urządzenia narożne o unikalnych walorach estetycznych. Występują w kilku wariantach kolorystycznych, kształtach oraz wymiarach. Cechuje je niebanalna stylistyka, która skupia na sobie uwagę lokatorów i przybyłych gości. Kominki narożnikowe rekomendowane są zwłaszcza wśród osób, chcących umieścić je niewielkich i mało ustawnych wnętrzach. Są instalowane na granicy dwóch pokojów i z reguły jest to salon oraz kuchnia lub jadalnia.

Wśród atutów takich kominków wymienia się możliwość różnorodnej aranżacji. Najbardziej uniwersalną opcją jest pomalowanie ich obudowy na kolor ściany lub przyklejenie klinkierowych płytek czy starych cegieł. Niektórzy obudowują je też naturalnymi kamieniami, pasującymi do drewnianych mebli i elementów betonowych. Kominki narożne, przykładowo ze strony foremski.com.pl, są wykorzystywane jako dodatkowe źródła ciepła, a część z nich wyposażono w płaszcz wodny. Nie zajmują wiele przestrzeni i pozwalają cieszyć się widokiem ognia.

Specjaliści zalecają umieszczanie kominków w taki sposób, by były widoczne z kilku miejsc w domu. Dzieli się je na modele zasilane paliwem stałym, takim jak węgiel czy drewno oraz gazem. Najbardziej ekonomiczne są te opalane drewnem, jednak materiał ten wymaga miejsca na jego składowanie. Część osób podłącza je do centralnego ogrzewania, co przydaje się zwłaszcza jesienią oraz zimą.

Firmy polecają kominki z płaszczem wodnym, zbudowane z podwójnych ścianek. Ogrzewają wnętrza i wodę użytkową, a ich sprawność wynosi nawet 80%. Rozwiązanie to obniża koszty ogrzewania i współpracuje z kotłami zasilanymi energią elektryczną lub płynnym gazem. Urządzenia przechowują niewykorzystaną energię cieplną w specjalnych buforowych zbiornikach, z których może być transportowana do kanalizacji. Takie kominki występują w wersji otwartej lub zabudowanej niewielką i przezroczystą szybką.
Telefon: 61 29 22240
Domena: https://www.foremski.com.pl/
Miejscowość: Przeźmierowo
Adres: Rynkowa 56
Kod pocztowy: 62-081
Źródła: https://www.foremski.com.pl/116-kominki-narozne


Dodano: 2020-09-15
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Inne Firmy