Geoscanners Polska - TMT Projekt sp. z o. o.
Autor: Stefan Krupa


Geoscanners Polska • Georadary


Dzisiejsze innowacje i technologie potrafią zaskakiwać. Metoda georadarowa wykorzystywana jest do różnego rodzaju mapowania i obrazowania bezinwazyjnego. Zastosowanie jej jest bardzo szerokie.

Georadary są urządzeniami, które odbierają i emitują fale elektromagnetyczne. To na podstawie odbitych fal można później stworzyć wizualizację. Każdy GPR jest wyposażony w dwie anteny: nadawczą i odbiorczą. Uszkodzenie którejkolwiek z nich powoduje, że obrazowanie nie jest jednak możliwe. Anteny są bowiem najważniejszym elementem, który można znaleźć w georadarach. To, jak daleko sięgają impulsy elektromagnetyczne emitowane przez GPR, zależy od danego sprzętu. Można badać nawet zimą 3 km wgłąb.

Jedną z najważniejszych zalet georadarów jest możliwość wykonywania badań bez konieczności destrukcji i niszczenia. Co ważne takie badania zapewniają optymalny poziom bezpieczeństwa dla przeprowadzającego je. To, co sprawia, że georadary są tak popularne to także ich szybkość działania. Zapewniają dość szybkie wyniki, jeśli porównalibyśmy je z metodą oporową czy sejsmiczną. Dodatkowo najnowsze modele georadarów pozwalają już tuż po zakończeniu badań na wstępne wyniki.

Z zastosowania georadarów korzysta szeroka grupa ich zwolenników działających w obszarze ochrony środowiska, geologii, hydrogeologii czy inżynierii budowlanej. Dużo łatwiej można przygotować projekt budowy, jeśli postawimy na nowoczesne, a zarazem dokładne urządzenia pomiarowe, jakimi są georadary. To dzięki nim można określić lokalizację rur, kabli elektrycznych czy innych elementów ukrytych głęboko w ziemi. Są one wykorzystywane również przez osoby zajmujące się inżynierią budowlaną, ponieważ pomagają zbadać stan mostów, budynków. Dodatkowo metoda georadarowa jest również używana w celu badania stanu podbudowy dróg czy trakcji kolejowych. Nie da się ukryć, że zastosowanie wygląda naprawdę imponująco.

Na stronie geoscanners.pl można dowiedzieć się o jednej z firm świadczących usługi georadarowe, w tym w celu wykrywania rur i kabli.
Telefon: 796 837 252
Domena: https://www.geoscanners.pl
Miejscowość: Warszawa
Adres: Al. Solidarności 115
Kod pocztowy: 00-140
Źródła: https://www.geoscanners.pl/


Dodano: 2018-11-14
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Inne Firmy