Growshop TanieUprawianieCzy warto sadzić rośliny w doniczkach materiałowych?


Chcąc wyhodować roślinę od ziarna, warto od razu zastosować rozwiązania pozwalające później bezproblemowo przenieść rozsadę do gruntu. Świetnie sprawdzi się w takiej sytuacji doniczka materiałowa. Jej łatwo przepuszczalna powłoka zapewni nasionom możliwość swobodnego wzrostu oraz pozwoli na dotlenienie nowo utworzonych korzeni. Materiał, z którego wykonane są dostępne obecnie na rynku modele (sprzedaż materiałowych doniczek prowadzi sklep online, działający na stronie internetowej tanieuprawianie.pl), to wysokojakościowa geowłóknina. Po umieszczeniu jej w ziemi surowiec rozkłada się, a roślina może się rozrastać.

Jest to rozwiązanie bezpieczne dla środowiska naturalnego. Jedynym minusem jest możliwość jednorazowego użycia takiej doniczki. W przypadku modeli z plastiku można je wykorzystywać wielokrotnie, co jest korzystniejsze pod kątem ekonomii uprawy. 

Przy planowaniu zakupu doniczek, warto się upewnić, jaki rodzaj preferują przede wszystkim rośliny, które mają stanowić podstawę plantacji. Niektóre odmiany generują bardzo szybki wzrost, zarówno na korzeniu jak i części nadziemnej, dlatego wykorzystanie modeli z materiału jest tutaj bardzo dobrym rozwiązaniem. Są one też bardziej mobilne. W ofercie pod podanym linkiem można znaleźć doniczki z włókniny zaopatrzone dodatkowo w poręczne uchwyty pomagające w przenoszeniu i transporcie. 

Decydując się na rośliny szybkorosnące, można od razu umieścić sadzonki w materiałowej doniczce i po krótkim czasie zasadzić ją w gruncie. Jest to rozwiązanie mniej problematyczne dla hodowcy oraz bezpieczniejsze dla samej rośliny. Zbyt częste przesadzanie to również możliwość przypadkowego uszkodzenia korzenia, co sprawia, że dany egzemplarz trzeba będzie przeznaczyć na straty. Podnosi to koszty całej inwestycji i powoduje sporą frustrację u pechowego właściciela uprawy.

Doniczka z materiału polecana jest osobom, które lubią często zmieniać koncepcję swojego ogrodu. Planując przeniesienie rośliny w inne miejsce, warto od razu umieścić ją w otulinowej osłonce do ukorzenienia się. Zostawiając lekko wystający z ziemi obrębek doniczki, można łatwo zlokalizować jej cały obwód i wykopać roślinę, nie martwiąc się, że uszkodzi się liście i korzeń. Po roku geowłóknina jeszcze się nie rozpada, można więc przenieść ją wraz z przesadzanym egzemplarzem.
Telefon: 537 334 360
Domena: https://www.tanieuprawianie.pl
Miejscowość: Katowice
Adres: Roździeńskiego 188B
Kod pocztowy: 40-208
Źródła: https://www.tanieuprawianie.pl/170-materialowe
https://babskiepytania.pl/dom/roznice-pomiedzy-doniczkami-plastikowymi-materialowymi/

Dodano: 2022-05-27
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Inne Firmy