Kancelaria adwokacka adw. Maciej MichalskiAdwokat z Legnicy prowadzący rozwody - w czym może pomóc?


Zatrudnienie prawnika do rozwodu nie jest wcale niezbędne. Rezygnują z tego między innymi osoby niemające środków na tego rodzaju usługi czy też rozwodzące się w sposób bezkonfliktowy, wobec czego pomoc fachowa nie jest potrzebna. W praktyce jednak rezygnację z pomocy prawnika spotkać można bardzo rzadko - zdecydowana część osób decyduje się na jego zatrudnienie.

Wynika to z wielu kwestii, niezależnie od tego, że z dopełnieniem koniecznych formalności, jak napisanie pozwu i jego złożenie oraz uczestniczenie w rozprawie sądowej, można poradzić sobie samodzielnie, korzystając choćby z informacji znalezionych w internecie. Skąd więc popularność takich usług? Między innymi stąd, że mało która para rozwodzi się w bezkonfliktowy sposób, czemu trudno się dziwić. Nikt nie wyobraża sobie w taki sposób końca swojego małżeństwa, silne emocje są zatem naturalną sprawą. Poza tym nawet jeśli małżonkowie są wstępnie porozumieni, nierzadko przynajmniej jedna ze stron chce zabezpieczyć się na wypadek jakichś nieprzewidzianych okoliczności czy sytuacji, w której współmałżonek nieoczekiwanie zmienia zdanie, nie zgadzając się na wcześniejsze ustalenia.

Jednak zatrudnienie do rozwodu adwokata z Legnicy, z kancelarii zaprezentowanej pod adresem adwokatmichalski.com, to nie tylko możliwość reagowania w nieprzewidzianych okolicznościach. To także szansa na przygotowanie się do nich, także psychiczne, gdyż prawnik wskaże, jakie rozwiązania wchodzą w grę i przestrzeże swego klienta na temat możliwych scenariuszy. Żaden rozwód nie jest taki sam, nie zawsze też postępowania takie przebiegają gładko, a nawet znaczna ich część to sprawy z konfliktami w tle, czemu trudno się dziwić. Jak można się też domyślić, posiadanie wsparcia w postaci pomocy prawnej pozwala trzymać nerwy na wodzy. Co ważne, w przypadku, gdy byli partnerzy są silnie skonfliktowani, prawnik może wziąć na siebie wszelkie kontakty związane z drugą stroną. Może nawet reprezentować swojego klienta na sali sądowej pod jego nieobecność, na przykład w przypadku, gdy uczestniczenie w rozprawie wiąże się ze zbyt silnymi, negatywnymi przeżyciami.

Ponadto adwokat może zająć się innymi sprawami związanymi z rozwodem, jak kwestia podziału opieki nad potomstwem czy majątku, ustalenie alimentów itp. O wszystkim też będzie na bieżąco informował swojego klienta.
Telefon: 603121704
Domena: https://adwokatmichalski.com/
Miejscowość: Legnica
Adres: Adama Mickiewicza 1a
Kod pocztowy: 59-220
Źródła: https://adwokatmichalski.com/rozwody


Dodano: 2022-05-24
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Inne Firmy