Kancelaria Adwokacka Jarosław Błasiński
Autor: Iga Sikorska


Kiedy rodzic musi płacić alimenty i od czego zależy ich wysokość


Rozstanie rodziców dla dziecka jest niezwykle stresującym wydarzeniem. W wielu wypadkach jest to jednak nieuniknione. Jeśli małżonkowie nie potrafią dłużej ze sobą normalnie rozmawiać, przestaje ich cokolwiek łączyć i tak naprawdę zaczynają wieść oddzielne życie, wówczas jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje się być rozwód. Kiedy są dzieci, konieczne jest też ustalenie sposobu opieki, a także wysokości świadczeń finansowych.

Ci, którzy płacą alimenty w Warszawie, płacą bardzo różne kwoty. Trzeba mieć świadomość, że każda sytuacja jest inna i tak naprawdę każdą sprawę sąd rozpatruje indywidualnie. Bywa, że alimenty wynoszą 200 zł, a zdarzają się przypadki, w których to ojciec lub matka zobowiązani są płacić nawet po kilka tysięcy miesięcznie.

Dzieci, których rodzice się rozstają, doznają nieraz szoku, ale jednocześnie odczuwają zmianę statusu społecznego. W większości przypadków dzieci wychowywane są dalej przez matkę, która nie jest w stanie samodzielnie zapewnić im życia na odpowiednio wysokim poziomie co wcześniej. Nie chodzi jednak tylko o status co o zaspokajanie potrzeb dziecka.

Każde dziecko ma prawo do życia w godny sposób, a to oznacza, że rodzice są zobowiązani do płacenia takich alimentów, aby było to możliwe. Wysokość świadczenia zależy od możliwości finansowych rodzica. Trzeba jednak podkreślić, że rodzic powinien dążyć do tego, by wykorzystywać swoją wiedzę, doświadczenie i umiejętności, by zapewnić wystarczające środki do życia dla swoich dzieci. Jeśli do tej pory dzieci chodziły do szkoły prywatnej, to należałoby postarać się taki stan utrzymać. Należałoby postarać się zaprowadzić jak najmniej zmian w życiu w związku z rozwodem.

Sąd przy ustalaniu wysokości alimentów bierze również możliwości osiągania dochodów np. z rolnictwa. Istnieją jednak pewne sytuacje, które mogą spowodować ustalenie nieco niższych alimentów. Jeśli ktoś jest inwalidą, to oczywistym jest, że nie ma tylu możliwości zarobkowych co osoba w pełni sił zdrowotnych.

Na prosterozwody.pl można dowiedzieć się na temat jednej z kancelarii zajmującej się rozwodami.

 
Telefon: 22 629 30 30
Domena: https://prosterozwody.pl/
Miejscowość: Warszawa
Adres: Ujazdowskie 24
Kod pocztowy: 00-478
Źródła: https://prosterozwody.pl/wladza-rodzicielska/alimenty-warszawa/
https://www.infor.pl/prawo/alimenty/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Alimenty
Dodano: 2018-11-14
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Inne Firmy