Kancelaria Adwokacka Karolina Karlińska-Markiewicz
Autor: Eliza Zając


Jak wybrać adwokata rozwodowego


Rozwody to bardzo delikatna sprawa, często także nieprzyjemna. Nie wszystkie przebiegają w sposób bezproblemowy i ugodowy. To właśnie rozwody są jednym z najtrudniejszych postępowań. Nie chodzi tu tylko o same procedury, ale także, a może przede wszystkim, o temat, jakiego dotykają. Przedmiotem rozważań sądu w postępowaniu rozwodowym jest ocena stanu więzi między małżonkami oraz sytuacji ich małoletnich dzieci.

Sąd może rozwiązać małżeństwo poprzez rozwód w sytuacji, kiedy pomiędzy stronami nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia. Wówczas obie ze stron mogą wnosić o rozwód. Co to oznacza? Muszą ustać więzi uczuciowe, materialne, emocjonalne oraz fizyczna. Sąd może nie orzekać rozwodu, w sytuacji kiedy miałoby ucierpieć dobro wspólnych małoletnich dzieci małżonków.

Podczas rozprawy rozwodowej sąd może orzec:

  • winę obojga współmałżonków,
  • winę tylko jedno współmałżonka,
  • rozwiązanie małżeństwa bez orzekania o winie.

Chcąc rozpocząć przygotowania do rozwodu, bardzo często nie wie się, od czego zacząć. Dobrym rozwiązaniem jest udanie się po poradę oraz pomoc do prawnika. Adwokat rozwodowy w Warszawie przejmuje między innymi w Kancelarii Adwokackiej – Karoliny Karlińskiej-Markiewicz. Prawnik pomoże stworzyć pozew, w którym znajdą się najważniejsze i niezbędne informacje. W pozwie rozwodowym powinny znaleźć się uzasadnienia oraz daty ustania wszelkich więzi między małżonkami. Nadto w piśmie należy przywołać dowody, np. dowód z zeznań świadków. Podczas konsultacji z adwokatem klientowi powinny być precyzyjnie i dokładnie wyjaśnione wszystkie procedury oraz tok postępowania sądowego. W czasie konsultacji powinno być wyjaśnione. jakie mogą być pozytywne przesłanki rozwodu, separacji, w jakich sytuacjach sąd nie orzeknie rozwodu, jakie czynniki wpływają na wysokość zasądzonych alimentów, jak w odpowiedni sposób napisać pozew rozwodowy. Jeśli interesuje Cię sprawa rozwodu i chcesz w tym temacie dowiedzieć się więcej informacji, możesz wejść na stronę kancelarii adwokatkkm.pl i znaleźć wszystkie interesujące Cię szczegóły.
Telefon: 22 243 48 37
Domena: https://adwokatkkm.pl/
Miejscowość: Warszawa
Adres: Pankiewicza 1
Kod pocztowy: 00-696
Źródła: https://adwokatkkm.pl/rozwody/
http://rozwodowewsparcie.pl/rozwody/adwokat-jak-wybrac-adwokata/
http://e-rozwod.warszawa.pl/skuteczny-adwokat-rozwodowy-jak-wybrac/
Dodano: 2019-01-26
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Inne Firmy