Kancelaria Adwokacka Marcin RostockiCo oferuje adwokat od rozwodu we Wrocławiu?


Jednym z najczęściej poruszanych w kancelarii prawnej tematów jest rozpad związku małżeńskiego. Jakiej pomocy w tym zakresie udzielają prawnicy? Proces sądowy może obejmować wiele różnych kwestii związanych ze wspólnym majątkiem oraz opieką nad dziećmi. Na stronie internetowej pod adresem kancelariarostocki.pl przedstawiono przykładową ofertę adwokata rozwodowego.

Współpraca z kancelarią rozpoczyna się od indywidualnej konsultacji. Klient przekazuje prawnikowi wszystkie informacje powiązane z rozpadem związku oraz efektami, jakich oczekuje w związku z rozprawą. Ważna jest precyzyjna analiza faktów. Po jej przeprowadzeniu możliwe jest opracowanie strategii działania na sali sądowej. Adwokat od rozwodu we Wrocławiu zajmuje się:

  • dopełnianiem wszystkich formalności oraz składaniem pozwu,
  • wyjaśnianiem klientowi jego sytuacji prawnej i aktualnie obowiązujących w Polsce przepisów,
  • reprezentowaniem zgłaszającej się do niego osoby na rozprawie,
  • precyzyjnym przedstawianiem i porządkowaniem faktów przed sądem.

Małżonkowie muszą ustalić między innymi miejsce pobytu dziecka. Należy porozumieć się w sprawie miejsca jego zamieszkania oraz harmonogramu spotkań z rodzicami. Kolejną kwestią jest wysokość alimentów. Można ją zmieniać zgodnie z aktualnymi potrzebami pociechy oraz możliwościami finansowymi ojca lub matki. Niekiedy strony występują o zaprzeczenie ojcostwa i przeprowadzenie badań DNA.

W trakcie rozwodu następuje także podział wspólnego majątku. Można to zrobić poprzez dobrowolną umowę z notariuszem lub spór prawny. Prawnik wyjaśnia klientom, jakie elementy zaliczają się do wspólnego majątku i według jakich zasad należy je rozdzielić. W szczególnych sytuacjach można zdecydować się na orzekanie o winie lub ograniczenie praw rodzicielskich. Należy pamiętać, że w sądzie najważniejsze są fakty. Każda ze stron zobowiązana jest do wiarygodnego przedstawienia dowodów. W kancelarii prawnej zachowuje się podejście pełne dystansu, a zarazem uwzględnia się empatię wobec małżonków przechodzących trudne chwile.
Telefon: 512 121 253
Domena: https://kancelariarostocki.pl/
Miejscowość: Wrocław
Adres: Piłsudskiego 18
Kod pocztowy: 50-033
Źródła: https://kancelariarostocki.pl/oferta/klienci-indywidualni/sprawy-rozwodowe-kancelaria-adwokacka-marcin-rostocki/


Dodano: 2022-10-27
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Inne Firmy