Macromedica Centrum Medyczne
Autor: Eliza Zając


Prywatny ginekolog w Warszawie – jakie zabiegi wykonuje?


Ginekologia to dziedzina medycyny, w której dokonuje się diagnozy oraz leczenia chorób żeńskiego układu płciowego. Specjalista z tego zakresu zajmuje się leczeniem między innymi zaburzeń hormonalnych, mięśniaków macicy oraz stanów zapalnych w obrębie pochwy. Do ginekologa zgłaszają się również kobiety będące w ciąży. Specjalista z zakresu ginekologii posiada również odpowiednie uprawnienia do przepisywania różnych metod antykoncepcji.

W celu zidentyfikowania choroby ginekolog stosuje rozmaite sposoby diagnostyki. Jednym z nich jest ultrasonografia. USG ginekologiczne to badanie narządów miednicy żeńskiej  i otaczających je tkanek. Procedura wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do tworzenia obrazów narządów i tkanek niewidocznych przy niższych częstotliwościach. Powstałe obrazy mogą być użyte do dokładnych diagnoz i opieki nad pacjentem. Ginekologiczne USG stosuje się jako narzędzie przesiewowe do wykrywania nieprawidłowości w jamie macicy, zanim staną się one poważnymi problemami wymagającymi operacji lub innej interwencji lekarskiej. Badanie trwa krótko i jest niezwykle proste. Przed przyjściem do gabinetu nie jest wymagane żadne przygotowanie. Kolejnym często zlecanym przez lekarzy badaniem jest badanie cytologiczne. Polega ono na pobraniu rozmazów z szyjki macicy. Pomaga przede wszystkim w wykrywaniu zmian nowotworowych na bezobjawowym etapie. Pozwala to na wczesne rozpoczęcie leczenia, co znacząco zwiększa szanse pokonania raka. Konsultacje ginekologiczne są polecane kobietom od ukończenia 16. roku życia. Należy przeprowadzać je z odpowiednią częstotliwością, najlepiej zgodnie z zaleceniami wystawionymi przez specjalistę.

Na stronie internetowej macromedica.pl została opisana klinika w Warszawie, która zatrudnia ginekologa przyjmującego prywatnie,  a także wielu innych lekarzy. Zajmują się oni przede wszystkim udzielaniem konsultacji oraz zlecaniem odpowiednich badań diagnostycznych. O zakresie oferowanych usług można dowiedzieć się więcej pod wskazanym adresem.
Telefon: 22 841 06 79
Domena: https://macromedica.pl/
Miejscowość: Warszawa
Adres: Jurija Gagarina 26
Kod pocztowy: 00-754
Źródła: https://macromedica.pl/ginekolog-poloznik-warszawa/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ginekologia

Dodano: 2022-10-24
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Inne Firmy