MetalMix
Autor: Eliza Zając


Jaką funkcję na drogach pełni słupek prowadzący u-1a?


Częstym powodem wypadków drogowych poza miastem jest słaba widoczność w ciemności, podczas deszczu czy mgły, dlatego też na większości dróg można spotkać specjalne oznaczenia, które ułatwiają kierującym ocenę w szerokość drogi czy podążanie za jej przebiegiem. Umieszcza się je na poboczach i mocuje w gruncie tak, aby wystawały nad nim co najmniej 100 cm. Odległość od jezdni oraz miejsca ich rozmieszczenia określają szczegółowe przepisy. Instaluje się je nie tylko na drogach krajowych i wojewódzkich, ale także na niektórych odcinkach dróg powiatowych i gminnych. Ich zadaniem jest przede wszystkim podniesienie bezpieczeństwa.

Wśród wielu produktów stosowanych jako zabezpieczenie w ruchu drogowym i miejskim dostępnych w firmie ze strony metalmix.info można także znaleźć słupek prowadzący U-1a. Artykuł ten wyprodukowano z niezwykle odpornego na czynniki atmosferyczne tworzywa sztucznego, cechującego się również wysoką wytrzymałością mechaniczną. Są to klasyczne słupki znormalizowane, wykonane zgodnie z wymaganiami technicznymi i użytkowymi. Na każdym z nich producent umieścił element odblaskowy, dzięki czemu kierujący pojazdem w trudnych warunkach i po zmroku ma możliwość określenia, jaki jest przebieg drogi i jaka jest jej szerokość.

Wytwarzane w tym przedsiębiorstwie słupki są monolityczne, a dzięki temu, że nie ma w nich żadnych połączeń, są odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne. Budowa taka również ułatwia i przyspiesza montaż. Dzięki specjalnemu systemowi mocowania słupki te są bardzo trudne do wykopania z ziemi, co w znacznym stopniu ogranicza akty wandalizmu. Produkty te są dostępne w tej firmie w atrakcyjnej cenie.

To tylko jeden z wielu artykułów dostępnych u tego producenta. Można tam także znaleźć:

  • podstawy znaków drogowych,
  • tablice kierujące,
  • bariery i słupki drogowe,

a także osłony antyporostowe na słupki, cyfry hektometrowe na opisane wcześniej słupki, łańcuchy metalowe, elementy odblaskowe czy cyfry kilometrowe. Można tam też kupić inne elementy małej architektury, w tym ławki miejskie i parkowe.
Telefon: 604 348 429
Domena: https://metalmix.info/
Miejscowość: Wolsztyn
Adres: Bohaterów Bielnika 23
Kod pocztowy: 64-200
Źródła: https://metalmix.info/Joomla/elementy-drogowe/131-slupek-drogowy-prowadzacy-u-1a.html


Dodano: 2023-02-12
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Inne Firmy