P.H. BAU-TEC
Autor: Iga Sikorska


Solidna otwornica do drewna – Bau-Tec


Podczas samodzielnego remontowania domu przydają się nie tylko podstawowe narzędzia ręczne i elektronarzędzia, ale także przedmioty o bardzo specjalistycznym zastosowaniu. Planując prace, warto zweryfikować zawartość skrzynki narzędziowej i uzupełnić ewentualne braki. Dobrym rozwiązaniem jest też zainwestowanie w gotowe zestawy nasadek i innych akcesoriów, takich jak wiertła, sedniki, frezy czy otwornice do montowania w wiertarce lub wiertarko-wkrętarce. Dzięki nim sprzęt o odpowiednim rozmiarze i kształcie zawsze będzie pod ręką.

Zestaw wierteł do betonu, metalu czy drewna z reguły znajduje się w każdym podręcznym domowym warsztacie, jednak bardzo przydatne są także pozostałe końcówki. Za pomocą frezów rowkujących można wyciąć w materiale rowek o niemal dowolnej głębokości i kształcie – owalnym, prostokątnym czy o kącie 14°. Sedników używa się z kolei do wykonywania zagłębień o płaskim dnie i okrągłych ścianach. Otwornice służą wyłącznie do robienia okrągłych otworów przelotowych. Niezwykle ważne przy ich doborze jest to, by przyrząd ten był przeznaczony do materiału, który będzie obrabiany. W przypadku zastosowania otwornic do gresu czy metalu do wykonania otworu w drewnie powierzchnia postrzępi się, może też dojść do odłamania grubych drzazg i zniszczenia fragmentu deski czy płyty.

Hurtownia z narzędziami Bau-Tec dostarcza otwornice o różnych wielkościach cylindra, dzięki czemu łatwo można dopasować potrzebne narzędzie. Klienci mają do wyboru przyrządy do wykonywania otworów o średnicy od 16 do 127 mm. Otwornica do drewna może mieć albo drobne, gęsto ustawione zęby odpowiednie do delikatnego nawiercania, albo duże elementy tnące przeznaczone do twardszego materiału. Mniejsze ostrza pozwalają na precyzyjną obróbkę. Krawędzie otworu wykonanego przy użyciu takiej otwornicy są gładkie z obydwu stron i wymagają tylko niewielkiego wykończenia.

Wszystkie dostępne w sklepie narzędzia wykonane są z wytrzymałego materiału – hartowanej stali narzędziowej, a same zęby powstały z węglika spiekanego, który jest odporny na uszkodzenia i wysokie temperatury.
Telefon: 782 22 88 32
Domena: https://bau-tec.pl/
Miejscowość: Częstochowa
Adres: Wilsona 30
Kod pocztowy: 42-200
Źródła: https://bau-tec.pl/pl/c/Do-drewna/92


Dodano: 2021-11-10
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Inne Firmy