Kancelaria Adwokacka Piotr ChmielewskiSprawy rozwodowe Warszawa


Przesłanki do podjęcia decyzji o rozwodzie mogą być bardzo różne i istotną kwestią jest spersonalizowane podejście wobec każdego takiego przypadku z osobna. Oczywiście do założenia sprawy rozwodowej konieczne jest zaistnienie ważnej przyczyny. Pozew może złożyć którykolwiek z małżonków, należy to uczynić w miejscu zamieszkania.

Konsultacje są właściwie pierwszą rzeczą, którą powinien zaproponować swojemu klientowi doświadczony prawnik na początku samego procesu rozwodowego. Powinny one objąć spotkanie małżonków, nakierowane na dobro ich samych oraz ich dzieci. Oczywiście, nie trzeba dodawać, że w takich sytuacjach każdy dobry adwokat dokłada wszystkich swoich wysiłków ku temu, aby przebiegły one pomyślnie. Jest rzeczą powszechnie wiadomą, jak głębokie mogą być następstwa rozwodu. Dlatego w takich wypadkach prawnicy nie kierują się ani egoistycznym interesem, ani pragnieniem czerpania zysków z czyjegoś życiowego dramatu. Zdecydowana większość z nich byłaby szczęśliwa, gdyby całą sprawę udało się zakończyć już na tym etapie.  Niestety, przypadki takiego szczęśliwego finału na etapie konsultacji należą raczej do rzadkości. Nieprzejednana postawa obu lub nawet tylko jednego z małżonków prowadzi ich na wokandę sądową. Równocześnie z prowadzeniem konsultacji warto zasięgnąć porady psychologa rodzinnego, przede wszystkim tam, gdzie w grę wchodzi dobro dzieci. Przecież rodzina to podstawowa komórka społeczna, a właściwe funkcjonowanie tej struktury powinno być przedmiotem troski ze strony wszystkich jej członków oraz ich środowiska. Z drugiej strony warto pamiętać o tym, że nie warto dążyć do kompromisu za wszelką cenę, lekceważąc zupełnie własne dobro. Rozsądnie prowadzone konsultacje powinny starać się godzić interesy obu zwaśnionych ze sobą stron, a ponadto brać pod uwagę potrzeby dzieci.

Adwokat rodzinny Piotr Chmielewski, prowadząc liczne sprawy rozwodowe w Warszawie, pomógł dotąd licznym klientom, borykającym się z kwestiami prawnymi na drodze do zakończenia nieszczęśliwego małżeństwa. Stara się dzielić zdobytym doświadczeniem z osobami, które zwracają się do niego o pomoc prawną .
Telefon: 22 308-55-00
Domena: https://adwokat-rodzinny.com/
Miejscowość: Warszawa
Adres: Aleja Solidarności 119/125
Kod pocztowy: 00-897
Źródła: https://adwokat-rodzinny.com/rozwody/


Dodano: 2020-01-30
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Inne Firmy