PPHU "BU-MOR"Analiza i ocena ryzyka zawodowego | PPHU "BU-MOR"


Firma przygotowuje karty Oceny Ryzyka Zawodowego, zaliczane do podstawowej dokumentacji BHP.  W mniejszych firmach przedsiębiorcy mogą przygotować takie dokumenty samodzielnie lub zdecydować się na to, by zostały opracowane przez ekspertów z firmy BU - MOR. W większych przedsiębiorstwach, w jakich stanowisk pracy jest więcej, zalecane jest opracowanie przez osoby doświadczone, żeby niczego nie pominąć. 

Dogłębna analiza i ocena ryzyka zawodowego jest podstawą do dalszych działań, podejmowanych przez pracodawców. Wyszczególnienie zagrożeń, z jakimi mogą się zmagać pracownicy, służy późniejszemu opracowaniu działań zaradczych, jakie mogą je usuwać w całości lub częściowo. Zidentyfikowanie zagrożeń podejmowane jest w kontekście specyfiki konkretnego stanowiska pracy. Dlatego specjaliści na początku przeprowadzają dokładny wywiad z przedsiębiorcami, dowiadując się: 

  • jakie w danej firmie są stanowiska pracy, 
  • jakie osoby są zatrudnione,
  • jakie w danej pracy wykorzystuje się materiały i maszyny do wykonywania obowiązków, 
  • jakie obowiązki zawodowe na co dzień mają pracownicy, 
  • jakie już zidentyfikowano zagrożenia w danym zakładzie,
  • jakie w zakładzie obowiązują normy prawne. 

Analizy oparte na takich przesłankach są wiarygodne i nie trzeba obawiać się, że w ich zakresie coś zostanie przeoczone. Uwzględnienie kontekstu całego przedsiębiorstwa dla określonych stanowisk pracowniczych pozwala wyciągać właściwe wnioski zarówno ekspertom dokonującym analiz, jak i właścicielom firm zlecających wykonanie karty. 

Identyfikacje zagrożeń poparte są innymi analizami z branży, wobec czego uzyskuje się szerszą perspektywę. Na tej podstawie można oszacować ryzyko według normy PN - N - 18002. Jeśli to konieczne, uwzględnione zostaną też inne normy, przystosowane do konkretnego zakładu pracy. O tym, jak finalnie zaprezentuje się karta, decyduje pracodawca, który może na przykład poprosić o przygotowanie zaleceń profilaktycznych dla swojej firmy. Eksperci opracowujący kartę są też gotowi na wprowadzanie korekt już po udostępnieniu dokumentacji. 
Telefon: 507 022 814
Domena: https://ocenaryzykazawodowego.com
Miejscowość: Oświęcim
Adres: Zagrodowa 67
Kod pocztowy: 32-600
Źródła: https://ocenaryzykazawodowego.com/


Dodano: 2021-07-15
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Inne Firmy