Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Oaza s.c.
Autor: Iga Sikorska


Objawy choroby alkoholowej - co warto wiedzieć?


Nałogi zwykle należą do problemów, które dość ciężko jest rozpoznać, tym bardziej na początkowym etapie, kiedy jeszcze dany człowiek nie jest bardzo mocno pogrążony w uzależnieniu. Na pewno jest to jedno z poważniejszych zagrożeń, jakie się z nimi wiążą, ponieważ w większości przypadków z istnienia takiego problemu bliscy uzależnionego, a i on sam, zdają sobie sprawę dopiero kiedy problem jest zaawansowany. Oznacza to zwykle tyle, że nie można już poradzić sobie z nim samodzielnie, trzeba zasięgnąć fachowej pomocy.

Wykrycie nałogu jest też trudne dlatego, że, po pierwsze, osoby uzależnione bardzo dobrze się kryją, a po drugie, oszukują samych siebie, przez co uzależniony przez bardzo długi czas nie chce się przyznać nawet przed samym sobą, że ma problem. Dopóki zaś sobie tego nie uświadomi i tego nie przyzna, nie może zacząć z nałogu wychodzić.

Najczęściej w Polsce występuje oczywiście alkoholizm, będący prawdziwą plagą i problemem dotykającym bardzo wielu osób, wcale nie tylko tych, które kojarzy się z tym problemem stereotypowo. Od alkoholu uzależniają się nie tylko mężczyźni z nizin, jest to zjawisko występujące także wśród kobiet oraz młodzieży, również w przypadku osób o wysokim statusie społecznym. Nie można się temu dziwić, ponieważ alkohol to nie tylko "sposób" na biedę i brak perspektyw, ale też pozorna ucieczka od stresu, sposób (zawodny) na zasypianie po męczącym dniu czy "lekarstwo" na samotność - ten ostatni przypadek występuje zwłaszcza wśród osób bardzo młodych, młodzieży, a nawet dzieci, którzy nie mają oparcia w zajętych rodzicach.

By móc w porę zareagować i podjąć leczenie albo namówić na nie bliską osobę, która pogrąża się w nałogu, trzeba dowiedzieć się, jakie są objawy choroby alkoholowej. Przeczytać o tym zaś można na stronie klinika.osrodek-oaza.pl. To między innymi:

  • zwiększenie tolerancji na alkohol,
  • ukrywanie się z piciem (bliscy mogą znajdować schowane, puste butelki w najróżniejszych miejscach),
  • utrata kontroli nad piciem i swoim życiem, czyli na przykład upijanie się w pracy czy niedotrzymywanie ważnych terminów.Telefon: 721 70 70 70
Domena: https://klinika.osrodek-oaza.pl/
Miejscowość: Choceń
Adres: Ługowiska 1
Kod pocztowy: 87-850
Źródła: https://klinika.osrodek-oaza.pl/terapia/uzaleznienie-od-alkoholu/objawy-alkoholizmu/


Dodano: 2023-02-18
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Inne Firmy