Vita Libera Sp. z o.o. Klinika leczenia uzależnieńDda terapia Warszawa


Prywatna klinika Vita Libera od lat zajmuje się leczeniem różnego typu uzależnień, starając się stworzyć pacjentom jak najlepsze warunki, w których byliby w stanie poddać się wieloetapowemu, zwykle długiemu leczeniu. Przy pomocy terapeutów i psychoterapeutów wychodzą tutaj z nałogu, a także z traumy zarówno sami alkoholicy, jak i ich bliscy.

Jest to ośrodek z Warszawy, gdzie terapia DDA pomaga dorosłym dzieciom alkoholików w pozbyciu się między innymi takich problemów jak:

  • niska samoocena
  • nadwrażliwość emocjonalna,
  • trudności w nawiązywaniu relacji,
  • nadmierne poczucie odpowiedzialności,
  • trudności w radzeniu sobie z emocjami i problemami.

To tylko niektóre kwestie, z jakimi mierzą się dorośli, którzy w dzieciństwie doświadczyli traumatycznych przeżyć. Zwykle osoby takie mają szereg dysfunkcji, z którymi nie są w stanie sobie poradzić bez profesjonalnej pomocy. Mogą one skorzystać z wiedzy i doświadczenia terapeutów i psychoterapeutów uzależnień zatrudnionych we wspomnianym wyżej ośrodku, poddając się terapii indywidualnej i grupowej, aby zrozumieć, że to nie w nich tkwi problem. 

Wiele osób poszukujących tu pomocy przez długi czas nie zdawało sobie sprawy ze źródła problemów, jakie ich dotykają. Do szukania pomocy zwykle skłania ich własna porażka życiowa, taka na przykład jak rozpad związku, problemy z uzależnieniami czy zaburzenia psychiczne. Ich problemy wiążą się przede wszystkim z brakiem poczucie własnej wartości, co rzutuje na życie rodzinne i zawodowe.

Dobry terapeuta jest w stanie indywidualnie dobrać metodę do każdego przypadku, pozwalającą przeanalizować przeżycia z dzieciństwa i pomóc zrozumieć mechanizmy przenoszone z dzieciństwa w dorosłość. Zwykle takie rozliczenie z dzieciństwem pozwala na wyzbycie się negatywnych emocji, zrozumienie samego siebie, przewartościowanie i uporządkowanie obecnego i przyszłego życia. Można to osiągnąć podczas terapii indywidualnej, ale rekomenduje się tu także spotkania z grupą wsparcia, aby wymieniać się doświadczeniami i lepiej zrozumieć nieprawidłowe relacje rodzinne. Terapia grupowa uczy otwarcia się na innych ludzi i obdarzania ich zaufaniem.
Telefon: 538455505
Domena: https://vitalibera.pl
Miejscowość: Warszawa
Adres: Zakamarek 39a
Kod pocztowy: 02-998
Źródła: https://vitalibera.pl/terapia-uzaleznien/terapia-dda/


Dodano: 2021-01-10
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Inne Firmy