Wesołe PrzedszkolePrzedszkole integracyjne Sosnowiec


Słowo „integracja” pochodzi od łacińskiego integrare, co w wolnym tłumaczeniu oznacza scalać, jednoczyć, łączyć w całość. Opisuje szereg działań zmierzających do włączania ludzi borykających się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami w życie społeczne, a także uwrażliwiana „zdrowej” części zbiorowości na problemy osób z dysfunkcjami i przeciwdziałania wykluczeniu. W propagowanie rzeczonych idei włącza się obecnie wiele placówek edukacyjnych w całym kraju. Jedną z nich jest niepubliczne przedszkole integracyjne w Sosnowcu.

To miejsce niezwykłe, gdzie dzieci nie tylko zdobywają potrzebną wiedzę, ale również zyskują wiele innych cennych umiejętności. Uczą się, że bycie innym nie równa się bycie gorszym, a każdy człowiek – bez względu na stopień sprawności – zasługuje na szacunek. Poznają zasady funkcjonowania w grupie. Rozwijają swój indywidualny potencjał. Kształtują w sobie takie cechy jak na przykład: wrażliwość, tolerancja czy empatia. Nawiązują relacje z rówieśnikami. Dzielą się doświadczeniami. Zawierają przyjaźnie. W każdym momencie mogą liczyć na pomoc i wsparcie wykwalifikowanych specjalistów z zakresu psychologii, tyflo- i oligofrenopedagogiki, fizjoterapii, logopedii, etc.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż placówka została wyposażona w taki sposób, by jak najlepiej odpowiadać na potrzeby maluchów z rozmaitymi problemami w sferze emocjonalnej, społecznej, umysłowej czy ruchowej. Znajdziemy więc w niej między innymi: hamak terapeutyczny, suchy basen z piłkami, klocki sensoryczne, urządzenie do robienia baniek mydlanych, projektor żelowy, baldachim światłowodów, kule plazmowe, imitację prawdziwego akwarium, tablice lustrzane z wężami UV, itp. Wspomniane sprzęty stymulują zmysły maluchów i rozbudzają w nich ciekawość świata.

Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej na temat działalności przedszkola, zapoznać się z cennikiem, ofertą usług bądź zasadami rekrutacji, zajrzyj na stronę internetową: wesole-przedszkole.edu.pl. Zamieszczono tam wszystkie niezbędne informacje. Możesz też zadzwonić lub wysłać wiadomość drogą elektroniczną.
Telefon: +48 696 442 990
Domena: https://wesole-przedszkole.edu.pl/
Miejscowość: Sosnowiec
Adres: Ostrogórska 21
Kod pocztowy: 41-200
Źródła: https://wesole-przedszkole.edu.pl/integracja/


Dodano: 2018-11-14
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Inne Firmy